"Krása nie len vonkajšia, ale aj vnútorná ... nie len vnútorná, ale aj vonkajšia ..."

 

 

 

Doprajte svojmu telu tú najlepšiu, prírodnú cestu ku kráse. ​Nemusíte si vyberať medzi krásou a zdravím, môžete mať oboje. Rozlúčte sa s vráskami, zlepšite kvalitu svojich vlasov a nechtov, posilnite svoje kosti, kĺby a ešte oveľa viac vďaka 100% prírodnému, morskému kolagénu s komplexným zložením, obsahom vitamínu C a maximálnou vstebateľnosťou a využiteľnosťou až v 11 typoch tkanív.

 
ELIXÍR MLADOSTI

Čo je to kolagén ?

Kolagén je základný stavebný prvok v tele, tvorí nielen štruktúru kostí a kĺbov, ale aj väzov, šliach, chrupaviek a kože.

Ak ho máme dostatok, udržuje nielen pleť, ale aj všetky tkanivá v tele mladé a pružné.

 

Avšak či sa nám to páči alebo nie, naše telo starne a od 25. roku života telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Pre zachovanie celkového zdravia a krásnej pokožky bez vrások je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Pri pravidelnom užívaní dokáže vyhladiť vrásky, výrazne zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov. Spomalí proces starnutia telu najprirodzenejším spôsobom.

ČO ZAPRÍČIŇUJE NEDOSTATOK KOLAGÉNU ?

  • má na svedomí vznik prvých vrások, znižuje sa elasticita pokožky, zvýši sa výskyt pigmentových škvŕn, nastáva rýchle starnutie pokožky a dehydratácia,

  • vlasy strácajú lesk, lámu sa, sú vysušené, zhorší sa ich kvalita aj rast,

  • nechty sú oslabené, lámu sa a štiepia,

  • problém správnej funkčnosti pohybového aparátu, ako je napr. nedostatočná hybnosť kĺbov, bolesť kĺbov, časté zápalové ochorenia, degeneratívne procesy,

  • zhoršenie stavu aj funkčnosti tkanív v zuboch, svaloch, šľachách a ďasnách.

Pre zachovanie celkového zdravia a krásnej pokožky bez vrások je preto dôležité jeho pravidelné dopĺňanie. Pri pravidelnom užívaní funguje kolagén ako "elixír zdravia a mladosti" – dokáže vyhladiť drobné vrásky, výrazne zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov, spomalí proces starnutia.

AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY ?

 

Širokospektrálne účinky kolagénu pre celkové zdravie a krásu sú také výrazné, že v mnohých krajinách vyvolal v posledných rokoch úplný ošiaľ. Nájdete ho v tabletkách, práškoch, krémoch či v lekárňach.

 

Nie je však kolagén ako kolagén! Ako si teda vybrať ten "správny“?

 

Dôležitá je forma, kvalitným krémom s obsahom kolagénu nič nepokazíte (bude pôsobiť na vrchných vrstvách kože), aby však kolagén v našom tele účinkoval ako má, je nutné ho užívať vo forme, ktorú náš organizmus dokáže skutočne využiť, preto si kolagén najúčinnejšie doplníte jeho pitím!

Kolagén v ľudskom organizme účinkuje správne len vtedy, ak ho prijímame s vitamínom C, veľa kolagénov na trhu ho však neobsahuje!

Pri výbere kolagénu v prvom rade zvážte jeho pôvod! Celosvetovo poznáme až 28 typov alebo zdrojov kolagénu.

Morský kolagén je štrukturálne najbližší nášmu ľudskému, preto je to najvhodnejšia forma pre ideálne vstrebávanie. Na trhu je veľa kolagénov a majú svoje špecifické zameranie, napr. kolagén na kĺby, kolagén na vrásky, kolagén na krásu - nechty, vlasy atď.

 

                                                                                                                                    

KRÁSNA PLEŤ

Ako to funguje ?

Make-up Avenue je partner DuoLife. Toto nie je to oficiálna stránka výrobcu. 

AKO FUNGUJE PLEŤ ?

 

Stav pleti má významný dosah na sebavedomie. Vhodná starostlivosť má obrovský vplyv na stav pleti teraz aj o niekoľko rokov. Pokožka sa skladá z 3 základných vrstiev, a to:

        Epidermis  

Najvrchnejšia vrstva tvorená rôznymi druhmi kožných buniek a aj odumretými kožnými bunkami, ktoré pohybom z nižších vrstiev k povrchu kože strácajú vlhkosť a kyslík, je potrebné ich odstraňovať.  Pokiaľ ostávajú na povrchu, začnú sa upchávať póry, a to má výrazný vplyv na vytváranie čiernych bodkiek a akné. 

        Dermis 

Je to ďalšia vrstva kože, ktorá určuje, ako koža reaguje a zmeny s vekom. Táto vrstva sa skladá prevažne z kolagénu a elastínu, ktoré dávajú pleti potrebnú pevnosť a pružnosť, vekom ich produkcia klesá, preto sa začnú tvoriť vrásky. Táto vrstva obsahuje aj vlasové folikuly, cievy nervové zakončenia, potné a mazové žľazy, ktorých produkcia vplýva na typ pleti. 

        Hypodermis 

Najhlbšia a najsilnejšia vrstva podkožného tukového a väzivového tkaniva, ktoré vytvárajú zásobu energie a umožňujú termoreguláciu ľudského tela.

Dedičnosť ovplyvňuje stav pleti len z 20% a zvyšných 80% má za následok starostlivosť o ňu. To, v akom stave je pleť ovplyvňuje niekoľko faktorov, na ktoré netreba zabúdať. Je potrebné sa o pleť starať zvnútra aj zvonku. Taktiež správnou stravou, pitným režimom, dostatkom vitamínov, spánkom, pohybom, obmedzením nikotínu, kofeínu, alkoholu, ochranou pred slnkom, chladom a znížením stresu sa dá stav pleti výrazne zmeniť. 

 

 

 

 

 

 

AKO DLHO TRVÁ OBNOVA ?

 

Ak chcem dosiahnuť nápravu, tak pre vytvorenie nových funkčných buniek je potrebné kolágen užívať pravidelne nejaký čas, aj keď veľa z nás by chcelo výsledky ideálne okamžite, treba si hneď na začiatku uvedomiť, že to, ale nie je možné, kolagén sa nedoplní okamžite, bunková obnova totiž trvá minimálne 3 mesiace !

                                                                                                                              

Kolagén sa dopĺňa postupne, najprv tam, kde je najviac nedostatku !

Niekomu sa prejaví veľmi rýchlo na pleti, niekomu inému napr. na rýchlo rastúcich nechtoch a môže sa stať aj to, že ak vám chýba kolagén napr. na črevných stenách a vnútorných orgánoch. telo nasmeruje prijatý kolagén práve tam, pretože tam ho najviac potrebuje. Prvé, čo si teda všimnete bude lepšie trávenie a viac vitality. A keď „opraví" kolagén tieto poškodené časti tela, môže sa začať posúvať aj ďalej do kostí, kĺbov, vlasov, nechtov, či pokožky. 

 
KARIÉRA
KONTAKT

info.makeupavenue@gmail.com   /  0917 941 668

© MAKE-UP AVENUE / All rights reserved